Pojedynek na prostej – Tesla Model Y Performance vs rower elektryczny Sur Ron

Elektryczny rower Sur Ron jest prawdopodobnie najlepiej sprzedającym się lekkim pojazdem elektrycznym w USA. Jako punkt odniesienia dla niedrogich motocykli elektrycznych, był wcześniej gwiazdą wielu pojedynków. Dzisiaj pokażemy Wam jeden z ciekawszych pojedynków:  Sur Ron kontra Tesla Model Y Performance.

Wraz z coraz większą liczbą modeli Model Y na drogach, ilość treści generowanych przez użytkowników również rośnie.

A ze względu na kultowy status ulubionego motocykla elektrycznego Sur Ron, kwestią czasu było zanim dwa popularne pojazdy elektryczne staną naprzeciw siebie.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z tego pojedynku, zaczyna się w 8:38

Zwycięzca tego pojedynku jest oczywisty od początku. Silnik Sur Ron‘a o mocy 6 kW jest z pewnością mocny. Jednak ten mały, chłodzony powietrzem silnik nie może się równać z 450 kW dostarczanym przez Teslę Model Y Performance.

Jak widać w pojedynku przeprowadzonym na kanale Driven by Jordan na YouTube, wyścig dobiegł końca prawie przed jego rozpoczęciem, kiedy Model Y zręcznie pokonał Sur Rona.

Imponujące jest to, że Sur Ron wydaje się dotrzymywać kroku modelowi Y przez pierwsze 20 metrów. A moc i moment obrotowy roweru są wyraźnie widoczne, gdy rowerzysta musi wychylić się daleko w przód nad kierownicą, aby utrzymać przednie koło na ziemi.

Nie popieramy takich wyścigów na publicznych drogach oraz bez koniecznych zabezpieczeń, jednak nie co dzień mamy okazję zobaczyć takie porównanie mocy.

Skip to content